HTML tutorial
| زمان مطالعه 5 دقیقه

جلوگیری از خروج کارمندان با مصاحبه ماندن

وقتی کسی تیم شما را ترک می‌کند، شرایط سختی را برای سازمان ایجاد می‌شود. ممکن است جلسات منظم 1 به 1 داشته باشید، نظرسنجی های حس تعلق کارکنان را ارسال کنید و بازخورد کارمندان را با دقت بررسی کنید. اما حتی با این وجود، تشخیص اینکه افراد به دنبال فرصت های شغلی جدید هستند همیشه آسان نیست.بنابراین بهترین راه برای حفظ استعدادهای برتر شما داشتن یک مصاحبه ماندن با هر یک از کارمندان است. این به شما کمک می‌کند بفهمید که واقعاً چه چیزی آن‌ها را در شغلشان نگه می‌دارد، و چه کاری می‌توانید برای آن‌ انجام دهید.

چرا کارمندان در محل کار خود می مانند؟

ما مصاحبه‌های ماندن خود را با کارمندانی که خوشحال و متعهد بودن، انجام دادیم تا بفهمیم دلایل رضایت آن‌ها چیست. این موارد حاصل از بررسی این مصاحبه‌هاست.

  1. اعتماد و استقلال

کارمندان می‌خواهند احساس کنند که مدیرشان به آن‌ها اعتماد دارد تا بهترین عملکرد خود را با در نظر گرفتن منافع شرکت انجام دهند. شما آن‌ها را برای مهارت‌هایشان استخدام کردید، بنابراین فضایی در اختیارشان قرار دهید تا خودشان را به کار گیرند و چیزهای جدید امتحان کنند.

«با وجود تجربه کاری کم‌تر من نسبت به دیگر اعضای تیم، از همان ابتدا به من اعتماد داشتند.»

  1. یک مدیر عالی

مدیران در قلب موفقیت کارکنان قرار دارند و کارمندان کسی را می‌خواهند که از آن‌ها حمایت کند. کار مداوم بر روی مهارت‌های مدیریتی، کلید حفظ تیم شماست.

«مدیر من اهداف و نقش‌های واقعاً روشنی را برای همه ما به ارمغان می‌آورد. او دستورالعمل‌ها و رویه‌های زیادی را اجرا کرده‌است که به ما کمک می‌کند تا کارآمدتر عمل کنیم.»

  1. چالش و هدف

احساس رضایت در پایان روز کاری می‌تواند محرک بزرگی برای حس تعلق باشد. کارمندان می‌خواهند احساس کنند که به شکل موثری در سازمان مشارکت می‌کنند و خود را در مورد چیزی که فکر می‌کنند واقعاً مهم است به کار می‌گیرند.

هر روز شامل مشکلات چالش برانگیزی است، اما با انجام درست کارها، سطح رضایت خوبی ایجاد می‌شود. من هر روز روی پرونده های حقوق کارمندان کار می کنم. خوشحال‌ام که به کارمندان کمک می‌کنم حقوقی را که شایسته آن‌اند دریافت کنند.”

مصاحبه ماندن چیست؟

هنگامی که یک کارمند تصمیم به ترک تیم شما گرفت، ممکن است یک مصاحبه خروج برای درک بهتر علت خروج آن‌ها انجام دهید. اما قبل از رسیدن به آن نقطه، می‌توانید مصاحبه‌های ماندن با کارمندان فعلی خود داشته باشید تا بهتر بفهمید که چه چیزی آنها را در تیم یا شرکت شما نگه می‌دارد. به این ترتیب می توانید فعال باشید و قبل از اینکه خیلی دیر شود، خروج کارمندان را کاهش دهید.

چرا مصاحبه ماندن مهم است؟

دانشی که از مصاحبه ماندن به دست می‌آورید به شما کمک می‌کند تا استراتژی برای پاسخ به نیازهای کارکنان پیدا کنید. این مکالمات راهی برای کاوش عمیق‌تر در تجربه کارمندان است. در بحبوحه یک استعفای بزرگ، زمانی برای کارفرمایان وجود ندارد که تلاش‌های خود را برای نگه داشتن افراد خود افزایش دهند.

قبل از تغییر انبوه به دورکاری، ما از قبل می‌دانستیم که حس تعلق کارکنان و رضایت شغلی موجب حفظ کارکنان می‌شود. هر فردی در سازمان شما انگیزه‌ها ، جاه طلبی‌ها، ارزش ها و دیدگاه‌های شخصی خود را دارد. این عوامل انسانی نقش مهمی در نحوه برخورد افراد با کار و نحوه همکاری آنها با دیگران ،بازی می‌کنند.

چه کسی باید مصاحبه ماندن انجام دهد؟

حتی اگر تیم منابع انسانی شما نظرسنجی‌ها یا مصاحبه‌هایی را برای اطلاع از سیاست‌ها و مزایای محل کار انجام دهند، مدیران باید به طور منظم با هر یک از اعضای تیم مصاحبه‌های ماندن داشته باشند.مدیر مستقیم‌ترین تأثیر را بر زندگی روزمره یک کارمند می‌گذارد.

تجربه کارمند با مدیر شروع می‌شود و به پایان می رسد. اینکه سازمان‌ها بخواهند فرهنگ یا روابط با مشتریان را بهبود بخشند، حس تعلق و رفاه کارکنان را تقویت کنند، به کیفیت مدیران بستگی دارد.

بنابراین منتظر تلاش‌های افرادخود برای برنامه‌ریزی مصاحبه‌های ماندن با تیم‌تان نباشید. با هر یک از کارمندان یک به یک مصاحبه کنید و اطلاعات لازم را از قبل برای آنها ارسال کنید تا درک درستی از مصاحبه داشته باشند.

نحوه انجام مصاحبه ماندن

رویکردهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید برای مصاحبه ماندن خود استفاده کنید. ممکن است بسته به رابطه خود با کارمند، مدت زمان حضور آن‌ها در شرکت، نقش آن‌ها یا عوامل دیگر، سؤالات مصاحبه ماندن متفاوتی بپرسید. در اینجا چند مورد برای الهام گرفتن شما در مورد آنچه که ممکن است بخواهید بپرسید آورده شده است.

سوالاتی که باید در مصاحبه ماندن بپرسید

بهترین بخش کار در این تیم چیست؟

آیا در پیشرفت حرفه ای خود به اندازه کافی حمایت می‌شوید؟

2 سال بعد می خواهید در شغل خود کجا باشید؟

آیا خود را در حال دستیابی به اهداف شغلی‌تان می‌بینید؟

پویایی تیم چه تاثیری بر شما می‌گذارد؟

آیا در شغل خود کمبودی احساس می‌کنید؟

مصاحبه ماندن اولین خط دفاعی در برابر خروج کارمندان است.چه با موجی از گردش مالی مواجه شده باشید، چه سعی دارید از آن پیشی بگیرید، یا فقط بخواهید یک استراتژی حفظ و نگهداری را در جای خود قرار دهید، مصاحبه های ماندن همیشه ارزشمنداند.

مهمترین چیز این است که اطلاعاتی را که از آنها به دست می‌آورید و برای تقویت و بهبود رضایت کارکنان در تیم خود استفاده کنید. هر 3 تا 6 ماه یکبار مصاحبه های ماندن را برنامه ریزی کنید تا مطمئن شوید که از آنچه که موجب ایجاد حس تعلق کارکنان می‌شود، مطلع هستید و رویکردی مناسب برای حفظ کارمندان خود دارید.

© تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت ایده‌های نرم‌افزاری پندار نو است.