ماژول حال و هوا

تجربه‌یِ حالِ خوبِ باهم کار کردن

مدیران در مرکز موفقیت تیم‌ها قرار دارند، و نیاز دارند که به ابزارهای مناسبی مجهز شوند  تا بتوانند عملکرد را بهبود داده و تعلق سازمانی ماندگار و عمیقی بسازند. ماژول حال و هوا  پلتفرمی بر پایه‌ی تجربه کاری منابع انسانی است که تمام نیاز مدیران و ورای آن را در اختیارشان قرار می‌دهد.

ایحاد احساس تعلق سازمانی

ماژول حال و هوا چیست؟

شما می‌توانید با در اختیار قراردادن ابزارهای انجام نظرسنجی کارکنان، سنجش عملکرد، و … مدیران و رهبران خود را به ابزاری برای حفظ نیروهای ارزشمند و افزایش تعامل آنها مجهز کنید.

 با داشتن بینشی قابل اتکا، ببینید که تیم شما واقعا در کجا ایستاده است، و در آینده به کدام سمت حرکت خواهد کرد. با داشتن اطلاعات، فکر کنید، عمل کنید و به همدیگر اعتماد کنید.

حال و هوا چگونه کار می‌کند؟

ایجاد احساس تعلق سازمانی
برای ایجاد احساس تعلق سازمانی واقعی گفتگو کنید

واقعی گفتگو کنید.

شرایطی را ایجاد کنید که همه به سمت گفتگوهای صادقانه، و تلاش برای بیان افکار و احساسات در گفتگو تشویق شوند. قضاوت و تحلیل نشدن شرط ورود به این شرایط است.

احساس تعلق  ایجاد کنید

تعلق سازمانی کارکنان مهم است!

حتما می‌دونید که کارکنان شما بهترین قسمت کسب و کار شما هستند! پس بهشون نشون بدید که چقدر نقشی که بازی می‌کنند اهمیت داره و طی مشارکت همه هستش که تصویر سازمان به نمایش درمی‌آد.

مدیران را تجهیز کنید

مدیران را برای رهبری مجهز کنید.

هرآنچه را که مدیران برای داشتن اعتماد به نفس نیاز دارند در اختیارشان قرار دهید، تا مطمئن باشید که در موقعیت‌های پیچده و گفتگوهای دشوار مجهز هستند.

نظرسنجی‌های پالس

نظرسنجی‌ پالس (Pulse Survey) در دنیای امروز اقبال فزاینده‌ای نسبت به نظرسنجی‌های طولانی و خسته کننده سالانه پیدا کرده است. به طوری که طبق گزارش گالوپ، نرخ مشارکت کارکنان در نظرسنجی‌های یهویی 85 درصد و نظرسنجی‌های سالیانه فقط 35 درصد گزارش شده است.

نظرسنجی تعلق سازمانی
اهمیت بازخورد بصورت ناشناس برای ایجاد احساس تعلق به سازمان

بازخورد زیباست!

و بازخورد صادقانه و مستمر بسیار زیباتر است. احساس واقعی کارکنان خود را درک کنید و با پاسخ دادن مستقیم به نظرات و نگرانی‌هایشان نشان دهید که به آنها اهمیت می‌دهید، به سازمان تعلق دارند و آنها درک و فهمیده شده‌اند.

پرکردن نظرسنجی
در کمتر از 2 دقیقه!

نظرسنجی‌ها اغلب بین 5 تا 15 سوال است. و برای جلوگیری از خستگی و افزایش مشارکت کارکنان پاسخ‌دهی سریع و آسان است. و سوالات بصورت رندم برای کارکنان ارسال می‌شود.

پر کردن نظرسنجی تعلق سازمانی در 2 دقیقه
پرکردن نظرسنجی تعلق سازمانی بصورت ناشناس

ناشناس می‌مانید!

حال و هوا به گونه‌ای طراحی شده است که کارکنان احساس کنند که می‌توانند با مدیران خود صادق باشند و به همین دلیل محافظت از هویت آنها بسیار مهم است. برخلاف راه‌حل‌های دیگر، حال و هوا به هر کاربر این امکان را می‌دهد که بازخورد مستقیم را بصورت ناشناس ارسال کنند.

همواره یک راه ساده‌تر برای کار کردن باهم وجود دارد

درک عمیق احساسات تیم مهم است

درک عمیق از احساسات تیم

حال و هوا با ارسال سوالات متنوع امتیازات فردی و تیمی کارکنان را محاسبه می‌کند و درک عمیقی از احساسات آن‌ها ارائه می‌دهد.

کارها را انسانی انجام دهید

ساده‌تر، انسانی‌تر، و روشمند کارها را انجام دهید.

حال و هوا به کارمندان شما کمک می‌کند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند و کار خود را ساده‌تر، انسانی‌تر و روشمندتر انجام دهند.

خودتان باشید

خودتان باشید!

پیچیده و در لفافه صحبت نکنید! خودتان باشید، کاملا طبیعی گفتگتو کنید و از متکلم وحده بودن بپرهیزید.

نمونه گزارش تعلق سازمانی

تفسیر
داده‌های حال و هوا

حال و هوا به مدیران کمک می‌کند تا با ارائه گزارش‌های حس تعلق، نظرسنجی‌ها و بازخورد کارکنان، درک کنند که افراد تیم‌هایشان چه احساسی دارند تا بتوانند روندها را شناسایی کرده و امتیازات و تغییرات را در طول زمان مقایسه کنند. نتایج تحلیل خود را با تیم به اشتراک بگذارید و در مورد آنها صحبت کنید و افراد تیم خود را مشارکت دهید.

هدف ما ایجاد شرایطی‌ست که شما و همکارانتان شایسته آن هستید

با این منابع به تقویت تیم‌های شما کمک می‌کنیم

ایجاد احساس تعلق سازمانی

اولین قدم خود را با حال و هوا بردارید.

ایجاد احساس تعلق سازمانی

با مطالعه مقالات ما، بینش‌های جدیدی بدست آورید

ایجاد احساس تعلق سازمانی

از تمپلیت‌های حال و هوا استفاده کنید

مطالعه انجام شده توسط گالوپ نشان می دهد که 75 درصد از کارمندان، به خاطر مدیرمستیمشان در محل کار مشارکت کمی نشان می دهند یا شغل خود را ترک می کنند. گالوپ همچنین گزارش می‌دهد که تیم‌های درگیر 21 درصد بیشتر از تیم‌های غیرفعال بازدهی دارند. حال و هوا به مدیران کمک می کند تا روابط بهتری با افراد خود ایجاد کنند و شرایط را برای انجام کار فوق العاده ایجاد کنند. پلتفرم ما به مدیران برای کشف و عبور از چالش‌ها کمک می‌کند و نقاط قوت را شناسایی و بر روی تیم بودن تمرکز دارد و در عین حال به منظور شکوفایی کارمندان از آنها حمایت می‌کند.

بله! حال و هوا ناشناس بودن را بسیار جدی می گیرد و به هر کاربر (صرف نظر از رتبه یا نقش) این حق انتخاب را می دهد که بازخورد مستقیم خود را بصورت ناشناس ارسال کند. ناشناس ماندن، راهی مطمعن و آسان برای کارکنان ایجاد می کند تا جزئیات مهم و آنچه واقعا احساس می‌کنند را - چه بزرگ و چه کوچک - به اشتراک بگذارند.

حال و هوا به شما کمک می کند آنچه را که ما 10 معیار کلیدی تعامل می نامیم اندازه گیری کنید که توسط رهبران فکری مشهور جهانی Deloitte، Gallup، Aon و غیره تایید شده است. حال و هوا سوالات مختلفی را برای کارمندان ارسال می کند تا امتیازات را در سطح فردی محاسبه کند و درک عمیقی از عملکرد تیم شما ارائه دهد. هر متریک شامل مجموعه‌ای از معیارهای فرعی است که به دقیق‌تر شدن نمایش داده‌های شما کمک شایانی می‌کند.

نظرسنجی پالس اغلب بین 5-15 سوال است و الگوریتم هوشمند ما تضمین می کند که سؤالات هر هفته متفاوت از هفته گذشته خواهد بود و تمام معیارها به طور منظم پوشش داده می شوند. این کار نظرسنجی ها را مرتبط نگه می دارد، دقت نتایج را بهبود می بخشد، نرخ پاسخدهی کارکنان شما را افزایش می دهد و از خستگی آنها در پاسخ دادن به نظرسنجی جلوگیری می کند.

حال و هوا به مدیران کمک می‌کند تا با ارائه گزارش‌های عمیق و بصری از نمرات کلی تعامل، بررسی‌های نبض و بازخورد کارکنان، روندها را شناسایی کنند و امتیازات و تغییرات را در طول زمان مقایسه کنند. تفسیرهای خود را با تیم به اشتراک بگذارید و در مورد آنها صحبت کنید و آنها را در برنامه ریزی انجام شده برای ایجاد اعتماد و توانمندسازی آنها مشارکت دهید!.

© تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت ایده‌های نرم‌افزاری پندار نو است.