HTML tutorial
| زمان مطالعه 5 دقیقه

سلامت روان در محیط کار

آیا با اضطراب، افسردگی، فرسودگی شغلی یا قلدری در محل کار دست و پنجه نرم می کنید؟ راه‌هایی برای کنار آمدن با محل کار سمی، کاهش استرس ناشی از دورکاری و بهبود تعادل بین کار و زندگی وجود دارد.

ارتباط بین کار و سلامت روان

کار می تواند نقش مهمی در سلامت و رفاه کلی شما داشته باشد. علاوه بر مزایای مالی، شغل شما می تواند به زندگی شما معنا، ساختار و هدف بیافزاید. همچنین می تواند برای شما حس هویت ایجاد کند، عزت نفس شما را تقویت کند و یک خروجی اجتماعی مهم را ارائه دهد.

با این حال، کار در یک محیط منفی می تواند تأثیر معکوس داشته باشد و آسیب زیادی بر سلامت عاطفی شما وارد کند. ساعات طولانی، کمبود کارکنان، عدم حمایت و آزار و اذیت در محل کار می تواند سطح استرس شما را افزایش دهد و به مشکلات سلامت روانی مانند اضطراب، افسردگی و سوء مصرف مواد کمک کند. این مشکلات تنها با همه‌گیری و تغییرات عمده در عادات کاری ما در چند سال گذشته تشدید شده است. بسیاری از ما ماه‌ها را صرف تطبیق با عوامل استرس‌زای جدید کار از راه دور کرده‌ایم، به‌عنوان مثال، اکنون مجبور شده‌ایم دوباره خود را با رفت‌وآمد و کار در محل تطبیق دهیم. این باعث می شود که ما احساس تنش، ناراحتی و نگرانی در مورد آینده و نحوه گذراندن روزهای خود داشته باشیم.

همانطور که کار می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد، سلامت روان شما نیز می تواند بر کار شما تأثیر بگذارد و بر عملکرد شغلی و بهره وری شما تأثیر بگذارد. در واقع، برآوردهای اخیر حاکی از آن است که مسائل مربوط به سلامت روان سالانه 1 تریلیون دلار به دلیل کاهش بهره وری، غیبت و جابجایی کارکنان به اقتصاد جهانی ضرر می رساند.

برای بسیاری از ما، بسیاری از موارد در مورد محیط کار ما خارج از کنترل ما باقی می ماند. فرهنگ در محل کار توسط کسانی ایجاد می شود که در موقعیت های ارشد بالاتر از ما هستند و ما اغلب احساس می کنیم که نمی توانیم بدون ترس از قضاوت یا به خطر انداختن شغل خود صحبت کنیم. اما چه مشکلات سلامت روان شما ناشی از محل کار شما باشد یا از جای دیگری ناشی شود و بر عملکرد شما در محل کار تأثیر بگذارد، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای مراقبت از خود و محافظت از رفاه خود انجام دهید. با استفاده از این نکات می توانید یاد بگیرید که با کارفرمای خود در مورد سلامت روان صحبت کنید، با چالش های رایج در محل کار کنار بیایید، انعطاف پذیری خود را افزایش دهید و بهتر تلاش کنید تا پتانسیل خود را در محل کار و فراتر از آن برآورده کنید.

عوامل خطرزای محیط کار برای سلامت روان

چالش های رایج مرتبط با کار که می تواند بر سلامت روان شما تأثیر منفی بگذارد عبارتند از:

  • ساعات طولانی و غیرقابل انعطاف، کمبود کارکنان به دلیل کاهش کار یا جاهای خالی پر نشده، یا حجم کاری روزافزون.
  • کار از راه دور بدون تفکیک واضح بین زمان کاری و شخصی.
  • محل کار سمی که قلدری، آزار و اذیت یا بدرفتاری را تقویت می کند.
  • عدم آموزش یا راهنمایی برای نقشی که از شما انتظار می رود انجام دهید.
  • ارتباطات محدود یا نامشخص مدیریت در مورد وظایف، اهداف یا تصمیم گیری.
  • فقدان پشتیبانی، کمبود تجهیزات یا سایر منابع شغلی، یا شیوه های کاری ناایمن.

علائم و نشانه های یک مشکل سلامت روان در محل کار

همه ما گهگاه روزهای بدی را در محل کار داریم، روزهایی که به نظر می رسد هیچ چیز درست پیش نمی رود. ممکن است در تمرکز مشکل داشته باشید، احساس استرس بیش از حد، تحریک پذیری، یا قدردانی نشدن داشته باشید، یا انرژی و انگیزه لازم برای انجام حتی ابتدایی ترین کار را نداشته باشید. اما اگر روز به روز چنین احساسی دارید، می‌تواند نشانه‌ای از اشتباه باشد.

بسیاری از مشکلات سلامت روان می توانند به آرامی به سراغ شما بیایند. شما می توانید آنقدر به احساس گیجی، مضطرب و سرخوردگی در محل کار عادت کنید که شروع به احساس “عادی” کنید. اما نادیده گرفتن علائم اولیه یک مشکل باعث از بین رفتن آن نمی شود. با گذشت زمان بدتر می شود و شما را در برابر بیماری ها و سایر مشکلات سلامتی آسیب پذیر می کند و باعث فرسودگی شغلی می شود و به عملکرد شغلی، روابط و زندگی شما در خارج از محیط کار آسیب می رساند.

در حالی که علائم مشکلات سلامت روان بسته به شرایط و فردی که آنها را تجربه می کند می تواند بسیار متفاوت باشد، مهم است که از هرگونه تغییر در نحوه تفکر، احساس و رفتار خود آگاه باشید. اگر چندین مورد از علائم زیر را در خود (یا در یک همکار یا کارمند) شناسایی کنید، می تواند نشان دهد که زمان آن فرا رسیده است که برای کمک بخواهید.

عملکرد خود را در محل کار کاهش دهید. شما برای انجام وظایف روزانه خود در محل کار (و همچنین در خانه یا زندگی اجتماعی) تلاش می کنید.

مشکل در تمرکز و تفکر. در تمرکز بر روی کارها مشکل دارید یا مشکلاتی در حافظه، تفکر یا حتی تغییر در الگوهای گفتار خود دارید.

تغییر در اشتها یا الگوی خواب شما. مبارزه با بی خوابی، خواب زیاد، تغییرات ناگهانی در میزان غذا خوردن یا تکیه هر چه بیشتر به مواد مخدر و الکل برای مقابله.

تغییرات در خلق و خوی شما شما احساس ناامیدی، درماندگی، روی لبه می‌کنید یا نوسانات خلقی نامشخص یا حتی افکار خودکشی را تجربه می‌کنید.

از دست دادن علاقه به فعالیت ها. علاقه خود را به جنبه‌هایی از کارتان که قبلاً از آن لذت می‌بردید از دست می‌دهید، سرگرمی‌هایی را که قبلاً دوست داشتید کنار می‌گذارید یا از دوستی‌ها و فعالیت‌های اجتماعی کنار می‌روید. این می تواند با بی تفاوتی آشکار همراه باشد.

ترس یا عصبی بودن. در محل کار یا اجتماعی بیش از حد نسبت به دیگران مشکوک هستید یا در موقعیت‌های خاص به‌طور ناگهانی عصبی و ترسیدید.

افزایش حساسیت. شما به مناظر و صداها حساس تر هستید و سعی می کنید از هر موقعیتی که بیش از حد تحریک کننده است اجتناب کنید.

رفتار غیر معمول شما احساس می کنید که ارتباط خود را با محیط اطراف خود قطع کرده اید، رفتار غیرمعمول، غیرعادی یا خارج از کنترل از خود نشان می دهید، چیزهایی را می بینید یا می شنوید که واقعی نیستند.

دردهای غیر قابل توضیح مانند سردرد، ناراحتی معده یا درد عضلانی.

مقابله با مشکلات سلامت روان مرتبط با کار

زمانی که استرس، آزار و اذیت یا مشکلات سلامت روان بر عملکرد، روابط و عملکرد فیزیکی شما در محل کار تأثیر منفی می‌گذارد، ممکن است احساس انزوا، غرق شدن و تلاش کنید تا بدانید به کجا مراجعه کنید. اما شما از تنها ماندن فاصله دارید.

نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که از هر پنج بزرگسال آمریکایی، یک نفر گزارش می‌کند که هر سال مشکل سلامت روانی دارد در حالی که 70 درصد علائم استرس را تجربه می‌کنند. در حالی که اکثر مردم هرگز به دنبال کمک نیستند، اقداماتی وجود دارد که می توانید امروز برای بهبود احساس خود بردارید.

فشار

در حالی که برخی از استرس‌ها می‌توانند تمرکز و انرژی را برای رسیدن به ضرب‌الاجل‌ها و چالش‌های کاری در اختیار شما قرار دهند، اما استرس بیش از حد می‌تواند بر سلامت و بهره‌وری شما تأثیر بگذارد. وقتی دائما نگران اخراج شدن هستید، مجبور هستید ساعت‌های طولانی‌تر و طولانی‌تر کار کنید، یا همیشه در محل کار تحت فشار هستید، روحیه، زندگی شخصی و عملکرد شغلی‌تان آسیب خواهد دید.

مهم نیست که شغل شما در حال حاضر چقدر استرس زا است، راه هایی وجود دارد که می توانید فشار را کاهش دهید، سطح استرس خود را کاهش دهید و حس کنترل را دوباره به دست آورید. استرس در محل کار را بخوانید.

افسردگی

طبیعی است که هرازگاهی احساس ناامیدی یا ناراحتی کنید، اما احساس اینکه در سیاهچاله، ناامید و درمانده هستید، می تواند نشانه افسردگی باشد. وقتی افسرده هستید، چنان احساس بی‌حالی و ناامیدی می‌کنید که بر توانایی شما برای کار، خوردن، خوابیدن و لذت بردن از زندگی تأثیر می‌گذارد. صبح‌ها صرفاً از رختخواب بیرون آمدن می‌تواند طاقت‌فرسا به نظر برسد.

اما هرچقدر هم که در حال حاضر اوضاع تاریک به نظر می رسد، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای تقویت روحیه خود، غلبه بر احساسات غمگینی و ناامیدی و بازیابی حس امید انجام دهید. مقابله با افسردگی را بخوانید.

اضطراب

مانند استرس، همه اضطراب ها بد نیستند. در دوزهای قابل کنترل، می تواند به شما در مواجهه با یک موقعیت چالش برانگیز، مانند مصاحبه شغلی یا ارائه مهم کمک کند. اما وقتی درگیر نگرانی دائمی، افکار منفی، یا احساس شدید تنش یا وحشت هستید، می تواند در زندگی روزمره و توانایی شما برای عملکرد در محل کار اختلال ایجاد کند. اضطراب می تواند شما را از نظر عاطفی تخلیه کند، احساس عصبی و بی قراری به شما بدهد و باعث بی خوابی، سردرد، معده درد و تنش عضلانی شود.

با هر نوع اختلال اضطرابی که با آن روبرو هستید، راه هایی برای خاموش کردن افکار مضطرب و یافتن دوباره آرامش وجود دارد. بخوانید: اختلالات اضطرابی و حملات اضطرابی.

قلدری یا آزار و اذیت

زمانی که قلدری، سوء استفاده یا آزار و اذیت در محل کار رخ می دهد، می تواند یک محیط خصمانه ایجاد کند و تأثیر مخربی بر خلق و خو، دیدگاه و سلامت کلی و رفاه شما داشته باشد. چه به دلیل جنسیت، نژاد، گرایش جنسی یا مذهب خود مورد هدف قرار گرفته باشید، ممکن است در ترس دائمی کار کنید، احساس کنید مجبور به مرخصی در هر زمان ممکن هستید، یا حتی بخواهید بدون توجه به عواقب مالی آن را ترک کنید.

در حالی که ممکن است در توقف قلدری و آزار و اذیت احساس ناتوانی کنید، به خصوص زمانی که مرتکب یک رئیس یا همکار با عملکرد بالا باشد، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای به دست آوردن مجدد کنترل بردارید. رفتار منفی را مستند کنید، از همکارانی که شاهد آن هستند حمایت بخواهید، و سپس به فردی بالاتر از قلدر یا سوء استفاده کننده نزدیک شوید – خواه مدیر، مدیر یا شخص دلسوز منابع انسانی باشد. بخوانید: قلدری در محل کار

آیا مشکلات خود را خوددرمانی می کنید؟

هنگامی که احساس تنش، ترس، ناامیدی یا اندوه شروع به تأثیر گذاشتن بر زندگی کاری شما می کند، اغلب می تواند وسوسه انگیز باشد که سعی کنید ساده ترین راه را برای کنار آمدن خودتان پیدا کنید. برای بسیاری از ما، این به معنای مصرف یک قرص یا ریختن نوشیدنی است. در حالی که خوددرمانی مشکلات شما گاهی اوقات می تواند تسکین کوتاه مدتی را ارائه دهد، با گذشت زمان فقط مشکلات بیشتری ایجاد می کند.

چه به الکل، داروهای غیرقانونی، داروهای تجویزی یا حتی غذا روی بیاورید تا احساس خود را تغییر دهید، راه‌های سالم‌تر و مؤثرتری برای بهبود خلق و خو و مقابله با مشکلاتتان وجود دارد. بخوانید: خوددرمانی افسردگی، اضطراب و استرس.

چگونه از سلامت روان خود در محل کار مراقبت کنیم

وقتی احساس استرس می کنید و تحت فشار قرار می گیرید، وقت گذاشتن – استفاده از روزهای شخصی یا مریضی یا گرفتن تعطیلات – می تواند به شما کمک کند تا دوباره شارژ شوید و از فرسودگی شغلی جلوگیری کنید. با این حال، اگر مشکل سلامت روانی دائمی مانند افسردگی یا اضطراب دارید، به بیش از چند روز استراحت نیاز خواهید داشت.

مراقبت از سلامت روانی خود در محل کار فقط به معنای مقابله با مشکلات فوری سلامت روان نیست. همچنین در مورد ارتقاء رفاه است. حتی اگر در حال حاضر با چالش سلامت روانی روبرو نیستید، اقداماتی برای مراقبت از سلامت عاطفی خود می تواند به شما در ایجاد انعطاف پذیری، بهبود عملکرد کاری و ارائه ابزارهایی برای مقابله بهتر با عدم اطمینان و چالش های آینده کمک کند. نکات زیر می تواند کمک کند:

خاموش کن. چه در محل کار، کار کنید و چه از راه دور، مهم است که تعادل بین کار و زندگی سالم را ایجاد کنید. این بدان معناست که در طول روز به طور منظم استراحت کنید و پس از پایان روز کاری، صفحه نمایش خود را خاموش کنید. به جای اینکه 24/7 خود را برای پاسخ دادن به تماس‌های کاری، ایمیل‌ها یا پیام‌های دیگر در دسترس قرار دهید، مهم است که روی دوستان و خانواده تمرکز کنید و زمانی را برای استراحت، شارژ کردن و لذت بردن از خود اختصاص دهید.

تکنیک های تمدد اعصاب را تمرین کنید. استراحت و شارژ مجدد به چیزی بیش از منطقه بندی روی مبل روبروی تلویزیون نیاز دارد. برای کاهش اثرات مخرب استرس و محافظت از سلامت روان خود، باید روی آرامش بدن خود تمرکز کنید. این را می توان با تمرین یک تکنیک آرامش بخش مانند مدیتیشن، تنفس عمیق، تمرینات ریتمیک یا یوگا انجام داد.

مراقب خودت باش. داشتن خواب با کیفیت کافی در شب، خوردن یک رژیم غذایی سالم و مغذی و ورزش منظم می تواند تفاوت زیادی در سلامت روان شما ایجاد کند – در محل کار و فراتر از آن. اینها همچنین جنبه هایی از زندگی شما هستند که کنترل بیشتری نسبت به بسیاری از چیزهای محل کار خود دارید. هر چه تلاش بیشتری برای مراقبت از خود انجام دهید، احساس بهتری خواهید داشت.

معنا و هدف را در کار خود بیابید. حتی اگر شغل خود را دوست نداشته باشید، باز هم می توانید راه هایی برای به دست آوردن معنا و هدف از کاری که انجام می دهید بیابید. سعی کنید بر این تمرکز کنید که چگونه کارتان به دیگران کمک می کند، به عنوان مثال، یک محصول یا خدمات مهم را ارائه می دهد، یا روابطی که با همکاران خود از آن لذت می برید. به دنبال فرصت هایی برای آموزش بیشتر یا شرکت در کلاس های مرتبط با شغل نیز می تواند به شما کمک کند تا معنای بیشتری در کار خود پیدا کنید.

سعی کنید ارتباط برقرار کنید و همکاری کنید. ما به عنوان یک انسان خواهان ارتباط هستیم. ایجاد روابط حمایتی متقابل با همکارانتان، همکاری تیمی و تفریح ​​با هم می تواند به کاهش استرس و تقویت روحیه شما در محل کار کمک کند. اگر به همکاران خود نزدیک نیستید، سعی کنید منابع را در پروژه ها جمع کنید، با هم نزدیکتر کار کنید و در زمان استراحت و خارج از محل کار اجتماعی تر باشید.

ایجاد انعطاف پذیری. هرچه انعطاف‌پذیرتر باشید، بهتر می‌توانید احساسات استرس، اضطراب و ناامیدی را که می‌تواند ناشی از مشکلات در محل کار باشد، تحمل کنید. ایجاد انعطاف‌پذیری همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا از ناکامی‌های شغلی یا زندگی شخصی خود جلوگیری کنید و به شما کمک می‌کند دیدگاه مثبتی داشته باشید. انعطاف‌پذیری به‌جای اینکه یک کیفیت ذاتی باشد، چیزی است که به تلاش برای ساختن و حفظ آن در طول زمان نیاز دارد.

سلامت روان و کار در خانه

از زمان شروع همه‌گیری COVID-19، تعداد بیشتری از ما متوجه شده‌ایم که از خانه کار می‌کنیم. در حالی که خالی بودن از رفت و آمد روزانه و هزینه های مربوط به آن می تواند خوشحال کننده باشد، اما هنوز هم معایب زیادی برای کار از راه دور وجود دارد که می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد.

بسیاری از افراد احساس می‌کنند که از محل کار منزوی شده‌اند، از حمایت و جنبه‌های اجتماعی بودن در میان همکاران جدا شده‌اند. زندگی و کار کردن در یک مکان هر روز می تواند بسیار استرس زا باشد، به خصوص اگر فضای کوچکی باشد، مراقب کودکان خردسال باشید یا سایر اعضای خانواده نیز در خانه کار کنند. جلسات مجازی پشت سر هم بی پایان، ساعات کاری طولانی تر، و احساس نیاز به همیشه “روشن بودن” نیز می تواند زمان، خلق و خو و دیدگاه شما را کاهش دهد.

چه به صورت تمام وقت یا متناوب از خانه کار کنید، اقداماتی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از محافظت از سلامت روان خود و تبدیل آن به تجربه ای مفیدتر و لذت بخش تر انجام دهید.

یک روال کاری منظم را حفظ کنید. هنگامی که از خانه کار می کنید، ایجاد مرز بین زمان کار و خانه می تواند بسیار دشوار باشد، بنابراین بسیاری از افراد ساعات طولانی تری خود را کارگر می یابند. برای حفظ حس عادی بودن، سعی کنید ساعات اداری منظمی داشته باشید و هر روز در زمان مشخصی شروع و به پایان برسانید. برخی افراد پیاده‌روی قبل از شروع کار در صبح و سپس دوباره بعد از پایان کار در عصر را مفید می‌دانند. این می تواند به شما کمک کند از نظر ذهنی از حالت کار به حالت خانه و بالعکس تغییر دهید.

برای استراحت برنامه ریزی کنید و حد و مرز تعیین کنید. فقط به این دلیل که میز شما در خانه است، به این معنی نیست که همیشه باید در دسترس باشید. زمانی را برای استراحت از نمایشگرهای خود و صرف ناهار اختصاص دهید و بعد از اتمام آن روز، تلفن و رایانه خود را خاموش کنید. سعی کنید بین جلسات مجازی زمان بگذارید تا آنقدر زیاد احساس نشوند.

یک فضای کاری اختصاصی ایجاد کنید. حتی اگر اتاق جداگانه‌ای ندارید که بتوانید از آن برای دفتر کار خانگی استفاده کنید، به جای کار کردن روی میز آشپزخانه، سعی کنید فضایی را رزرو کنید که فقط برای کار از آن استفاده کنید. راحت‌تر می‌توانید به روال خود ادامه دهید و کار و زندگی خانگی خود را از هم جدا کنید.

به دنبال فرصت هایی برای کار در خارج از خانه باشید. اگر دلتان برای بودن در کنار افراد دیگر تنگ شده است، سعی کنید در یک کافی شاپ یا کتابخانه کار کنید یا یک فضای کار مشترک اجاره کنید.

زمان رو در رو با همکاران خود برنامه ریزی کنید. برای مقابله با احساس انزوا، جلسات منظم یا رویدادهای اجتماعی ترتیب دهید تا بتوانید همکاران خود را به صورت حضوری ببینید و از نزدیک ملاقات کنید. اگر فریلنسر هستید، با سایر فریلنسرها در رسانه های اجتماعی تماس بگیرید و ملاقات های رو در رو ترتیب دهید.

چگونه با کارفرمای خود در مورد سلامت روان صحبت کنید

اگر وضعیت عاطفی شما بر توانایی شما برای عملکرد در محل کار تأثیر می گذارد، ممکن است تصمیم بگیرید که وقت آن است که با رئیس خود صحبت کنید، به خصوص اگر محیط کار شما باشد که باعث ایجاد مشکل شده است. با این حال، بسیاری از ما به طور قابل درک در مورد صحبت کردن با دیگران در مورد سلامت روان خود، به ویژه سرپرستان یا کارفرمایان، تردید داریم. ممکن است ترس داشته باشید که مورد قضاوت منفی قرار بگیرید، شهرت شما آسیب ببیند یا شغل شما آسیب ببیند.

همچنین لکه ننگی به سلامت روانی وجود دارد که می تواند باز کردن موضوع را به همان شیوه ای که در مورد یک موضوع سلامت جسمی انجام می دهید دشوار کند. برخی از افراد احساس استرس، افسردگی، اضطراب یا آسیب دیدگی را نوعی نقص شخصیتی می دانند که باید از آن خجالت کشید. اما حقیقت این است که 80 درصد از ما در مقطعی از زندگی خود یک وضعیت سلامت روان قابل تشخیص را تجربه خواهیم کرد. بنابراین، چه از آن آگاه باشید چه ندانید، این احتمال وجود دارد که رئیس شما مستقیماً یا در فردی بسیار نزدیک به او مشکل سلامت روانی را تجربه کند یا داشته باشد.

این هرگز به این اندازه که الان هست صادق نبوده است. استرس و تحولات ناشی از همه‌گیری کووید-19، مشکلات سلامت روان را به شدت افزایش داده است. تعداد بسیار کمی از ما دست نخورده مانده ایم. با این حال، خوشبختانه، افراد بیشتر و بیشتری احساس می‌کنند که می‌توانند آنچه را که از سر می‌گذرانند به اشتراک بگذارند، و به کاهش انگ شرایط عادی انسانی کمک می‌کند.

صحبت کردن با رئیس

سلامت روان و سوء مصرف مواد سالانه میلیاردها دلار برای شرکت‌ها هزینه دارد، بنابراین به نفع کارفرمای شما است که هر زمان که می‌تواند به شما گوش دهد و برای بهبود محل کار گام بردارد.

اینکه چه مقداری را برای افشای انتخاب می کنید تا حد زیادی به شخصیت کارفرمای شما، میزان اعتماد در رابطه شما با آنها و سطح راحتی شما بستگی دارد. اگر این رئیس شما است که مشکل را ایجاد می کند – قلدری، آزار و اذیت یا ایجاد یک محیط ناکارآمد – باید به مافوق او یا فردی در بخش منابع انسانی شرکت خود نزدیک شوید.

همچنین می تواند به موارد زیر کمک کند:

زمان مناسبی را برای صحبت انتخاب کنید. زمانی آرام در محل کار خود برای نزدیک شدن به کارفرمای خود بیابید، زمانی که او بیشتر آرام است و استرس ندارد. این ممکن است در پایان هفته باشد، برای مثال، زمانی که همه چیز رو به پایان است، نه در ساعات اوج مصرف یا قبل از یک ضرب الاجل فوری. سعی کنید زمانی را برنامه ریزی کنید که هر دوی شما عاری از حواس پرتی باشید و بعید است که مزاحم شوید.

روی عملکرد کاری خود تمرکز کنید. به جای اینکه به سادگی تمام شکایات خود را فهرست کنید، به رئیس خود توضیح دهید که چگونه شرایط خاص بر توانایی شما برای انجام کارتان تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، می توانید توضیح دهید که چگونه تغییرات ناگهانی در وظایف و مسئولیت های شما باعث ایجاد استرس شدید یا تشدید حملات پانیک شما شده است.

در صورت امکان راه حل های ملموس ارائه دهید. تغییراتی را پیشنهاد دهید که رئیستان می تواند به شما کمک کند عملکرد کاری خود را بهبود بخشد. به عنوان مثال، اگر نیاز دارید که بدون دیر رسیدن به محل کار به درمانگر خود مراجعه کنید، درخواست ساعات کاری انعطاف پذیر یا کار در خانه در روزهای خاصی از هفته می تواند یک راه حل عملی باشد. یا اگر به دلیل کمبود نیروی کار بیش از حد کار می کنید، پیشنهاد دهید که از کدام وظایف کم اولویت بگذرید یا محول کنید تا مطمئن شوید که عقب نمانید.

به یاد داشته باشید که قدرت در اعداد وجود دارد. اگر هر یک از همکاران در محیطی منفی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، نزدیک شدن به کارفرمای خود به صورت گروهی می تواند به صدای شما اضافه کند.

درک درستی از کارفرمای خود داشته باشید. این زمان ها برای همه ما استرس زا و سخت است. همه گیری در مورد نحوه کار ما بسیار تغییر کرده است و به نظر می رسد “عادی جدید” همیشه در حال تغییر است. بنابراین، انتظار نداشته باشید که رئیستان فوراً همه پاسخ ها را دریافت کند. به آنها فرصت دهید تا در مورد آنچه به آنها گفته اید فکر کنند، اما مطمئن شوید که زمانی را برای جلسه بعدی تعیین کرده اید.

حقوق قانونی خود را بشناسید

بسته به کشور یا ایالت محل سکونت خود، ممکن است حق قانونی دریافت تسهیلات معقول برای کمک به انجام وظایف خود در محل کار داشته باشید. در حالی که همیشه بهتر است با کارفرمای خود لحن آشتی جویانه به جای تقابل اتخاذ کنید، تحقیق در مورد موقعیت حقوقی شما می تواند به هر درخواست منطقی شما قدرت بدهد.

© تمام حقوق این سایت متعلق به شرکت ایده‌های نرم‌افزاری پندار نو است.